V oblasti realizace plotů a opěrných zdí z kamene nabízíme služby: odborné poradenství, zpracování vizualizací a výkresů, statické výpočty, vyhloubení a betonáž základů, přípravné a kamenické práce, prodej a dopravu kamene, záruční a pozáruční servis.

Základy pro kamenný plot

Betonové základy je potřeba zhotovit do nezámrzné hloubky. Hloubka výkopu je určena druhem zeminy a lokalitou stavby. (U běžných půd činí nezámrzná hloubka 80 cm, u jílovitých půd 100 cm). Pro vylití základu používáme betonovou směs tř. min. C16/20.

Propojení základu s kamenným plotem

Propojení základu s kamenným plotem je zajištěno instalací roxorů do čerstvě vylitého základu, nebo později po zatvrdnutí základu jeho navrtáním a uchycením roxorů na chemické kotvy.

kamenny-plot-piskovec
Obr.: Kamenný plot Golden History

Vhodný kámen pro stavbu

Kamenné ploty stavíme z velmi odolných, přitom dobře opracovatelných materiálů. Každý kámen osobně vybíráme v lomu nebo kontrolujeme u našich dodavatelů.

Pro stavbu celokamenného plotu můžeme doporučit materiály: Golden History, Brown Velvet nebo Massive Rock. Pro obložení plotu kamenným obkladem např. materiály: Element Symhony, Royal Silver, nebo Modern Rustic.

Naše doporučení:
Vybírejte takového dodavatele, který je schopen nejen kámen prodat, ale také daný projekt realizovat. Pro perfektní výsledek potřebujete špičkovou kvalitu. Špatná kvalita materiálu má za následek prodražení montáže a navíc celkové zhoršení vizuální podoby prováděného díla.

kamenny-plot-s-kovanim
Obr.: Kamenná brána Color Gneiss

Realizace plotu z kamene

U většiny materiálů lze ve skladbě používat různé kamenické techniky. Níže vám představíme ty nejpoužívanější.

Uložení kamene „na divoko“
Divočejší skladba se blíže inspiruje přírodou. U této skladby může být kámen ukládán bez spáry (tzv. na sraz) nebo se spárou. Spára může být přesně definována nebo volná. Navíc ji lze hladit (spára hlazená) nebo škrábat (spára škrábaná).

Uložení kamene v přesnějších liniích
Kameny jsou opracovávány a usazovány tak, aby tvořili přesné (geometrické) linie. Stejně jako při uložení kamene na divoko, i zde je možné pracovat se spárou nebo bez spáry a spáru hladit nebo škrábat.

Výplně kamenného plotu

Pro výplň kamenného plotu jsou nejčastěji používány materiály kov a dřevo. Osazení uchycení pro výplně je možné v rámci kamenických prací nebo později navrtáním sloupků. Výplně naše firma nerealizuje. Můžeme vám však doporučit ověřené subdodavatele, kteří pro vás výplně zajistí a nainstalují.

Opěrná zeď z kamene

Pro opěrné zdi z kamene platí podobná pravidla, jako pro kamenné ploty. Tedy především příprava kvalitního základu, výběr vhodného materiálu a skladby. U větších nebo složitějších projektů, je zapotřebí statického výpočtu, který určí další způsob realizace opěrné zdi z kamene.

Proč si vybrat naše služby?

1. Dbáme na kvalitu kamene. (Materiál osobně vybíráme v lomu nebo kontrolujeme u našich dodavatelů).

2. Realizaci provádí tým špičkových kameníků, kteří mají s daným druhem materiálu a skladbou zkušenosti.

3. Máme kvalitní záruční a pozáruční servis. (Na materiál poskytujeme záruku 20 let, na kamenické práce 5 let).

Rádi vám poradíme

Kontaktní osoba: Jiří Vébr
Telefon: +420 775 090 690
E-mail: info@kamenne-obklady-praha.cz

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.